Evreni Ayağınıza Getiriyoruzz!!

Planetaryum (Gezegenevi-Uzay Çadırı), dünyanın her yerinde astronominin önemini gösteren, her yaştan meraklıya, uzayın yolunu açan bir sistemdir. Uzman kadromuzla yapacağımız özel sunumlarla yıldızlar, takımyıldızları, gezegenler ve güneş sistemine sanal tur düzenleyerek herkes için ilgi çekici ve bilgilendirici olacak şekilde tasarlanmıştır.

Planetaryum (Gezegenevi-Uzay Çadırı) sunumları, okul öncesi eğitimden, üniversiteye kadar tüm öğrencilerin büyüleyici astronomi dünyasını deneyimleyebilecekleri eğlenceli ve heyecan verici bir eğitim kaynağıdır.

Planetaryumun kubbeli sistemi sayesinde bulunduğunuz ortamda sanal olarak Güneş Sistemi ve tüm Kozmos'u gezebiliyoruz. Planetaryum; farklı görüntüleme teknolojisi ile her yaştan katılımcının zihinlerine ilham veren kapsamlı bir öğrenme ortamı sunmaktadır.

Taşınabilir Planetaryum (Gezegenevi-Uzay Çadırı) ile okul etkinlikleri, kurumsal etkinlikler, Tubitak Bilim Şenlikleri, AVM etkinlikleri ve daha fazlası için özel programlar hazırlamaktayız.. Planetaryum (Gezegenevi-Uzay Çadırı) ile yapmak istediğiniz bir etkinliğiniz varsa okulunuza veya seçtiğiniz bir yere kurulabilen bu sistem için lütfen bizimle iletişime geçin.

Planetaryum (Gezegenevi-Uzay Çadırı) benzersiz bir ortamdır ve ziyaretçilerin bu deneyimi yaşamadan önce bilmesi gerekenler;

  • Yiyecek, içecek ve sakız yasaktır. Karanlık ortamda kırıntılar ve çöpler fark edilmeyebilir. Bu da donanıma veya diğer ziyaretçilerin eşyalarına zarar verebilir.
  • Planetaryum içinde ziyaretçilerin ancak sunumcu izin verdiğinde konuşmaları istenmektedir. Sesler kubbe içinde yükselmekte ve sessiz konuşmalar bile gürültülü bir ortam yaratmaktadır.
  • Bazı ziyaretçiler, görüntülerin hareketlerinden dolayı bazen baş dönmesi hissedebilirler. Böyle bir durumda, gözlerini birkaç saniye kapatmalı ve geçecektir.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazlar sessize alınmalı veya bırakılmalıdır. Bu tür cihazların kullanılması, sunumu olumsuz etkileyebilir veya başkalarının deneyimlerini engelleyebilir.

 

Planetaryum Filmleri

 

Planetaryum (Gezegenevi-Uzay Çadırı)
Planetaryum (Gezegenevi-Uzay Çadırı)
© NFS Organizasyon - İzmir Planetaryum Bir NFS Ltd Şti Kuruluşudur.