İzmir Planetaryum
Bilim Şenlikleri

Her yıl okulların ve yerel yönetimlerin düzenlediği “TÜBİTAK 4006” ve “TÜBİTAK 4007” kapsamında yapılan bilim şenlikleri Planetaryum (Uzay Çadırı) ile eğlenceli bir hale dönüşmektedir. Güneş ve gezegenlerin yapısını, yıldız oluşumunu, gökadaları(galaksiler) , nebulaları, yıldız kümeleri, göktaşları, karadelikler, çok büyük ölçekte genişleyen evren ve diğer birçok gök cisimlerini görüyoruz. Uzman kadroyla hazırlanan sistemin 3 boyutlu etkisinden dolayı görüntüler bu kubbenin her yanına yansıtılıyor ve size sanki uzayda geziniyormuşsunuz hissi veriyor. Bu özellikleri sayesinde görsellik kazandırılmış “bilim şenlikleri”nin ayrılmaz bir parçasıdırlar.

İnsanların, astronomiye karşı meraklarını uyandırmayı ve yeni keşifler için duyarlı hale getirmeyi amaçlayan Uzay Haftası her yıl 4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanmaktadır.

Bilimsel düşünme süreçlerini öğretebilmek için 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası, TÜBİTAK destekli olup, yapılacak “faaliyet odaklı etkinlik başvuruları” TÜBİTAK tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Dikkat; etkinliğimiz yüksek memnuniyet içerir.

Rezervasyon

0 (532) 5238278
Kapsam
  • 6-14 Yaş

  • 20-25 Kişi

  • 20-25 Dakika

  • 2-9 Seans

Bilim Şenlikleri
İzmir Planetaryum

Ne Dediler?